Tarcza antykryzysowa 5.0, 6.0, 7,0? Sprawdź na jakie wsparcie może liczyć Twoja firma?

Tak, tak, wiemy to. Do trzeciej wersji tarczy wszyscy wszystko wiedzieli. Aktualnie wyszła siódma wersja tarczy i mamy wrażenie, że coraz mniej osób rozumie o co w tym wszystkich chodzi.

W tym artykule chcielibyśmy pokazać Wam różnice między transzami “branżowymi”, a tymi “niebranżowymi”. W naszym Biurze na co dzień stykamy się z sytuacją, w której wielu z Was czuje się zagubiona w formach wsparcia. Sprzyja temu duży natłok informacji. Informacji chaotycznych, pobieżnych. Dlatego staramy się Wam tą wiedzę uporządkować i pokazać o co dana firma może zawnioskować.

W tym celu stworzyliśmy dla Was pomoc podzieloną dla firm, które zatrudniają pracowników i dla tych, którzy pracowników nie zatrudniają. Zdajemy sobie sprawę też z tego, że choć nie wszyscy podlegają pod tarczę branżową, to wielu Przedsiębiorców nadal notuje straty w wyniku epidemii. Dlatego też, podzieliśmy tabelkę ze wsparciami dla “branżowców” i dla tych, którzy prowadzą firmę po za branżami objętymi największymi restrykcjami.

Poniżej znajdziesz informacje na temat różnych wsparć, które są przeznaczone dla firm zatrudniających pracowników. Sprawdź z jakiego wsparcia może skorzystać Twoja firma:

Dla firm zatrudniających pracowników
Dla firm “branżowych” Dla firm “niebranżowych”
Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników     
Świadczenie na rzecz ochrony miejsc pracy PFR
PFR Świadczenie postojowe
Świadczenie postojowe  
Branżowe świadczenie postojowe
Zwolnienie z ZUS
 
Biuro Rachunkowe Księgowość Ruczaj

Jeśli nie zatrudniasz pracowników, zobacz z jakich programów może skorzystać Twoja firma.

Dla firm niezatrudniających pracowników
Dla firm “branżowych” Dla firm “niebranżowych”
Dotacja Pożyczka
Świadczenie postojowe
Branżowe świadczenie postojowe
Dofinansowanie do kosztów prowadzonej działalności
Zwolnienie z ZUS Świadczenie postojowe
Biuro Rachunkowe Księgowość Ruczaj

Programów jest na prawdę dużo. Może się zastanawiasz, dlaczego PFR (Polski Fundusz Rozwoju) znalazł się po obu stronach tabelki czyli dla firm “branżowych” i “niebranżowych”. Dzieje się tak dlatego, że niekoniecznie musisz mieć wiodące PKD dla branż objętych restrykcjami, aby skorzystać z tego programu. PKD wymienione tutaj może być też Twoim kolejnym PKD.

Tak samo sprawa wygląda w przypadku świadczenia postojowego, Jest to wsparcie pochodzące jeszcze z pierwszej tarczy, ale to nie oznacza, że się już skończyło.

Ze świadczenia postojowego możesz skorzystać jeśli Twoja firma miała spadek 15% miesiąc do miesiąca. Jeśli składasz wniosek w lutym, to sprawdź przychody styczeń do grudnia 2020. Dla wybranych branż jest dodatkowe świadczenie postojowe, ale tutaj musisz mieć dodatkowo wiodące PKD wskazane w programie. Listę kodów znajdziesz tutaj.

Bardzo niedocenionym programem, a jednocześnie bardzo ciekawym jest dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników – o tym programie szerzej opowiedzieliśmy na naszym kanale na YT. Firmy “branżowe” mogą dodatkowo skorzystać ze świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy.

Jeśli masz więcej pytań do programów, skontaktuj się z naszym Biurem Rachunkowym Księgowość Ruczaj. Mamy bardzo duże doświadczenie w tym zakresie i z chęcią pomożemy też Twojej firmie.

Do zobaczenia 🙂